Kto wygra w sportowym Plebiscycie?

Trwa V edycja Plebiscytu o tytuł „Sportowca Roku” miasta i gminy Swarzędz. Przedstawiamy nominowanych – do tego tytułu - sportowców w kategorii powyżej 18 roku życia.

Tylko do 24 lutego br. mieszkańcy miasta i gminy mogą głosować w V edycji Plebiscytu o tytuł „Sportowca Roku” miasta i gminy Swarzędz. Głosowanie odbywa się poprzez facebook, pod adresem:  facebook.com/sportowiecswarzedz

Przedstawiamy 10 nominowanych osób w kategorii – „Sportowiec powyżej 18 roku życia”.  Finał Plebiscytu – Wielka Gala odbędzie się 7 marca br.

Kategoria powyżej 18. roku życia – Nominowani Sportowcy:

Kacper Majchrzak pływanie – Warta Poznań

Mistrz Polski na 100 m i 200 m dowolnym – Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie, III miejsca i 5 brązowych medali – Światowe Igrzyska Wojskowe w Wuhan (Chiny), XI miejsce, kwalifikacja olimpijska, sztafety 4 x 100 m dowolnym, 4 x 200 m dowolnym – Mistrzostwa Świata w Gwangju (Korea Południowa)

Agnieszka Wieszczek-Kordus zapasy – WKS Grunwald Poznań

VIII miejsce – Mistrzostwa Świata Seniorów w Nur Sultan (Kazachstan), II miejsce – VII Światowe Igrzyska Wojskowe w Wuhan (Chiny)

Przemysław Wanatwioślarstwo – AZS AWF Poznań

II miejsce na dwójce – Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów kat. młodzieżowa, V miejsce na czwórce i IV miejsce na ósemce – Międzynarodowe Regaty Wioślarskie w Ratzeburgu I i III miejsce na czwórce – Mistrzostwa Polski Klubów AZS kat. senior I i II miejsce na czwórce – Enea Mistrzostwa Polski Seniorów

Waldemar Rataj hokej na trawie – Warta Poznań

III miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów w Poznaniu, VI miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Stęszewie

Sebastian Nowicki zapasy – Unia Swarzędz

II miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów w Kartuzach, VIII miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Poznaniu

Szymon Mikołajczakwioślarstwo – AZS AWF Poznań

I miejsce w czwórce bez sterników seniorów, III miejsce w czwórce podwójnej – Mistrzostwa Polski AZS w Poznaniu, I miejsce w czwórce podwójnej, II miejsce w czwórce bez sternika- Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Poznaniu, III miejsce w czwórce podwójnej – Mistrzostwa Polski Seniorów,

Michał Kuleckiwioślarstwo – AZS AWF Poznań

II miejsce – Centralne Regaty Długodystansowe w Warszawie, III miejsce – Regaty Międzynarodowe w Ratzeburgu, I i III miejsce – Mistrzostwa Polski Klubów AZS, I, II i IV miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, V miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, III miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów

Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzkalekkoatletyka – AZS Poznań

Mistrzyni Europy i wicemistrzyni Świata w sztafecie 4×400 m. Srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. Czas zawodniczki to 49.7 sek.

Mikołaj Szaferski taekwondo olimpijskie – AZS Sekcja Taekwondo Poznań

I miejsce – Puchar Polski w Zalasewie, III miejsce – Puchar Świata, IX miejsce – Mistrzostwa Świata w Manchesterze, IX miejsce – Uniwersjada w Neapolu (Włochy), III miejsce – Puchar Świata Polish Open, I miejsce – Mistrzostwa Polski w Toruniu, I miejsce – Puchar Świata

Tomasz Masłowski kręglarstwo klasyczne – Klub Sportowy Alfa-Vector Tarnowo Podgórne

I miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski 2018/2019, II miejsce – Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Tucholi, III miejsce – Mistrzostwa Polski Sprintów Seniorów we Wronkach, Drużynowy Rekord Polski Seniorów w Rokycanach (Czechy)

- Reklama -