niedziela, 23 czerwca 2024
22.7 C
Swarzędz

Diler narkotyków zatrzymany!

4 kg narkotyków i amunicję bez zezwolenia ujawnili u 38 – letniego mieszkańca Bogucina policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

- Reklama -

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który w swoim domu w Bogucinie przechowywał znaczne  ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. – W trakcie przeszukania lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli 1,6 kg amfetaminy, ponad 1 kg marihuany, ponad 600 g metamfetaminy oraz ponad 500 g haszyszu – wyjaśnia Dominika Pupkowska – Bral z Biura Prasowego wielkopolskiej policji.  Łącznie u 38-latka funkcjonariusze znaleźli blisko 4 kg narkotyków o łącznej wartości co najmniej 175 tys. zł. 

Narkotyki znalezione przez mundurowych przeznaczone były na sprzedaż na terenie miasta Poznania. – Dowodem na to był m.in. notatnik dilera, w którym prowadzone były rachunki i rozliczenia. Ponadto zatrzymany mężczyzna posiadał w miejscu zamieszkania amunicję. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli również ponad 11 tys. zł w gotówce – dodaje Pupkowska – Bral.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej Poznań – Wilda przedstawił mężczyźnie zarzuty posiadania znacznej ilość środków odurzających i substancji psychotropowych oraz posiadania bez zezwolenia amunicji. Grozi mu za to nawet 10 lat więzienia. – Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Poznaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – dodaje przedstawicielka policji.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -