niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Swarek wicemistrzem Polski!

Hokeistki Swarka zdobyły tytuł Halowego Wicemistrza Polski w hokeju na trawie w kategorii U-18. Sukces bezprecedensowy, bo wywalczony przez drużynę szesnastolatek.

Zobacz także

- Reklama -

W sobotę 23 lutego w Poznaniu odbył się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski w hokeju na trawie. Zakwalifikowały się do niego 4 najlepsze w sezonie zasadniczym zespoły, w tym z numerem 4 debiutujący w rozgrywkach Swarek. W meczu półfinałowym swarzędzanki zmierzyły się ze zdecydowanym zwycięzcą eliminacji, zespołem Orient Łozina. Drużyna z Dolnego Śląska wygrała do tego momentu wszystkie mecze, większość z nich bardzo zdecydowanie. W meczu półfinałowym trenerka Swarka Oriana Bratkowska zdecydowała się zastosować bardzo defensywny wariant gry, koncentrując swój zespół na zabezpieczeniu własnej bramki oraz wybijaniu rywalek z rytmu, uniemożliwiając tym samym wykorzystanie ich największych atutów. Im dłużej mecz trwał, tym bardziej nerwowo grały zawodniczki Orientu i tym pewniej w defensywie prezentowały się swarzędzanki. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, więc o awansie decydowały karne zagrywki, które lepiej wykonały swarkowe dziewczęta. Wielka niespodzianka stała się faktem, „hokejowy Dawid pokonał Goliata”.Drugim finalistą został zespół LKS Gąsawa, który również w wyniku karnych zagrywek pokonał swojego lokalnego rywala, zespół UKS Tarpany 2:1. Finał pomiędzy doświadczonym zespołem LKS Gąsawa i debiutującym Swarkiem zaczął się dla swarzędzanek pozytywnie. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 0:0, druga 1:1. Niestety, w trzeciej kwarcie rywalki wykorzystały chwilę słabości swarzędzanek i zdobyły dwie bramki. Wynik 1:3 utrzymał się do końca meczu, co oznaczało że gąsawianki zdobyły złoto, a Swarek srebro. Brązowe medale zdobył Orient Łozina, który bardzo pewnie wygrał z Tarpanami 2:0.

Gratulujemy!

Skład Swarka: Wiktoria Noculak, Julia Szynka, Julia Bittner, Dagmara Czerniak, Marta Czujewicz, Monika Palacz, Maria Drozda, Anastazja Nowak, Zuzanna Schmidt, Karolina Rozkres, Marlena Mostowska

Trener: Oriana Bratkowska, kierownik drużyny: Mateusz Drop

- Reklama -
- Reklama -