Złote i brązowe medale zapaśników!

W poprzedni weekend zapaśnicy Unii Swarzędz wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym HEROS CUP w Frederiksværk w Danii. Swarzędzanie wypadli znakomicie, zdobywając dwa złote i dwa brązowe medale!

W zawodach oprócz kilku klubów z Polski rywalizowały wszystkie kluby Dani i 8 klubów z południowej Szwecji.  Swarzędzką Unię reprezentowało 4 zawodników.
Pierwsze miejsca o złote medale wywalczyli  w kategorii  Kacper Konczalik w kategorii 67kg junior  oraz Piotr Chełek w kategorii  70kg kadet.  Brązowe medale zdobyli natomiast: Olaf Cierzniewski (kategoria 70 kg)  oraz Mateusz Wierzbiński (68 kg młodzik). Wszyscy zawodnicy stoczyli po 3-4 pojedynki. Kacper i Piotr w  pięknym stylu wygrali wszystkie i zdominowali swoje kategorie. Zawody stały na wysokim poziomie, a zupełnie inne style walk zawodników ze Skandynawii to bardzo dobre doświadczenie dla naszych zawodników, którzy w tym roku będą rywalizowali w Polsce o miano najlepszych i możliwość reprezentowania Polski na arenach międzynarodowych.