poniedziałek, 27 maja 2024
15.6 C
Swarzędz

Podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Co robić jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu, gdzie występuje koronawirus i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem?

Zobacz także

- Reklama -

Bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112, lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego – najbliższy oddział chorób zakaźnych dla dorosłych: Numer kontaktowy: 61 873 92 95, oddział chorób zakaźnych dla dzieci: numer kontaktowy: 61 859 03 36, 539 524 935, 504 907 994.NFO

LINIA NFZ W SPRAWIE KORONAWIRUSA – 800 190 590

PAMIĘTAJ !!!

W przypadku kiedy istnieje podejrzenie zakażenia ale nie masz jeszcze objawów pozostań w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa. Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj TELEFONICZNIE lub innymi metodami zdalnej konsultacji. NIE ZGŁASZAJ SIĘ SAM DO PRZYCHODNI POZ (chyba, że zostaniesz o to poproszony w określonym terminie) ani nie udawaj się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia gdzie masz się zgłosić i czy jest to potrzebne.

Jeden chory pacjent (również Ty) może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni!!!

  • Myj często ręce wodą z mydłem lub środkiem odkażającym na bazie alkoholu.
  • Unikaj dotykania rękami oczu, nosa i ust.
  • Zasłaniaj usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką kiedy kaszlesz lub kichasz.
  • Nie zbliżaj się do osób chorych.
- Reklama -
- Reklama -