poniedziałek, 27 maja 2024
25.1 C
Swarzędz

Odwołane imprezy sportowe w Swarzędzu

Władze gminy odwołały dwie najbliższe imprezy sportowe, które miały odbyć się w marcu w Swarzędzu i Zalasewie. Chodzi o zawody w taekwondo i turniej zapaśniczy. Jest to związane z rozszerzaniem się zachorowalności na koronawirusa. Pierwszy przypadek zakażenia COVID -19 Poznaniu odnotowano – przypomnijmy - w miniony poniedziałek. Pacjentka jest w bardzo ciężkim stanie.

Zobacz także

- Reklama -

W miniony poniedziałek potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Wielkopolsce.  – Pacjentka przebywająca obecnie pod nadzorem lekarzy trafiła na oddział zakaźny Szpitala Miejskiego w Poznaniu. Jej stan jest poważny. Została przetransportowana ze Szpitala w Puszczykowie. Powtórne badanie próbki potwierdziło zakażenie koronawirusem. 17 osób, które miały kontakt z chorą, obecnie są poddane kwarantannie domowej. Kwarantanną objęto także personel medyczny – 18 osób. Oddział wewnętrzny szpitala w Puszczykowie zostanie decyzją wojewódzkiego inspektora sanitarnego zamknięty na 14 dni – wyjaśnia Tomasz Stube, kierownik oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej
Wojewody Wielkopolskiego.

Wojewódzki inspektor sanitarny zaapelował, aby osoby powracające z kraju, gdzie jest stała intensywna transmisja koronawirusa, które odczuwają duszności, mają  kaszel i wysoką temperaturę, kontaktowały się telefonicznie z powiatową stacją epidemiologiczną, ewentualnie zgłaszały się do oddziału chorób zakaźnych. – Apelujemy, aby pacjenci z podejrzeniem koronawirusa nie zgłaszali się do izb przyjęć oraz na szpitalne oddziały ratunkowe – podkreśla wielkopolski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny, Andrzej Trybusz.

Obecnie  w Wielkopolsce z powodu podejrzenia COVID-19 objętych nadzorem epidemiologicznym jest  398 osób, w  kwarantannie znajduje się  7 osób, hospitalizowanych jest ogółem 13 osób.

- Reklama -
- Reklama -