niedziela, 23 czerwca 2024
22.7 C
Swarzędz

SWARZĘDZ NA RAZIE NIE ZAMYKA SZKÓŁ

W wtorek, w swarzędzkim ratuszu zebrał się Sztab Kryzysowy naszej gminy. W Swarzędzu – przynajmniej na razie – nie zostaną zamknięte placówki oświatowe. – Obecnie brak jest merytorycznego uzasadnienia dla zawieszenia zajęć w placówkach oświatowych – twierdzi magistrat.

Zobacz także

- Reklama -

Po spotkaniu specjalny Komunikat  w tej sprawie wydał swarzędzki ratusz i burmistrz Marian Szkudlarek:  – Apeluję do rodziców, aby z uwagą obserwowali zdrowie swoich dzieci i – w przypadku stwierdzenia niepokojących objawów (np. nieżyty górnych dróg oddechowych) – natychmiast zasięgali porady lekarskiej lub zgłosili ten fakt do Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Proszę również, aby szczególną troską otoczyć osoby starsze, należące do grypy podwyższonego ryzyka.Równocześnie apeluję o rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny i profilaktyki zdrowotnej oraz przestrzeganie procedur postępowania związanych z koronawirusem. Proszę o stosowanie się do wszelkich zaleceń służb sanitarnych. Podjąłem również decyzję o rezygnacji z organizacji na terenie naszej gminy imprez gromadzących większą liczbę osób, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach. Dalsze decyzje będą zależały od rozwoju sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Proszę o zachowanie spokoju i śledzenie informacji zamieszczanych na www.swarzedz.pl oraz na oficjalnym profilu facebookowym Swarzędza.

- Reklama -
- Reklama -