Kredyt gotówkowy do 30 tys. – gdzie szukać ofert?

Kredyt gotówkowy to szansa na sfinansowanie wielu wydatków, na które brakuje zwykle środków w budżecie domowym. Możesz zaciągnąć go zarówno na mniejsze, jak i na większe kwoty, dzięki czemu z jego pomocą zakupisz zarówno nowy ekspres do kawy, jak i samochód. Żeby najbardziej skorzystać na kredycie gotówkowym, powinieneś wybrać ten najbardziej opłacalny. Gdzie znaleźć dobry, ale też tani kredyt gotówkowy do 30 tysięcy złotych? Podpowiadamy!

Kredyt gotówkowy (najlepsze oferty znajdziesz na Totalmoney.pl) to sposób finansowania chętnie wybierany przez Polaków, kiedy trzeba wydać większe środki. Wydajemy go na samochód, remont mieszkania, inwestycje w pomysły biznesowe czy nawet na egzotyczne wakacje. Nie każdy może sobie pozwolić na wsparcie finansowe rodziców, stąd sięganie po pomoc banków. Często jest to nawet lepsza alternatywa dla pożyczania środków od bliskich. W pierwszym przypadku wszystko jest oparte na twardych liczbach, podczas gdy w rodzinie łatwo o konflikty na tle finansowym. Jeśli więc masz odpowiednią zdolność kredytową, kredyt gotówkowy jest dobrym wyjściem w wielu sytuacjach.

Kredyt gotówkowy do 30 tysięcy – gdzie szukać ofert?

Kredyt gotówkowy do 30 tysięcy najłatwiej znajdziesz za pomocą kalkulatora kredytów, który dostępny jest w sieci całkowicie za darmo. Wystarczy, że wpiszesz w nim kwotę, którą chcesz pożyczyć oraz interesujący Cię czas spłaty, a otrzymasz gotowe zestawienie aktualnie najkorzystniejszych ofert. Możesz testować różne okresy spłaty dla kwoty 30 tysięcy, a dzięki temu dowiesz się, który jest najbardziej opłacalny na dany moment.

Jeśli interesuje Cię kredyt gotówkowy, kalkulator nie jest jednym wyjściem, z którego możesz skorzystać. Możesz również poszukiwać oferty w bardziej tradycyjny sposób. Jak najbardziej kredyt znajdziesz, dzwoniąc do poszczególnych placówek lub odwiedzając je osobiście. Będzie to jednak bardzo czasochłonne, a wielu informacji możesz nie dowiedzieć się od razu. Ponadto będziesz musiał samodzielnie wyliczyć koszty kredytu, a następnie porównać je dla konkretnych banków. Lepiej więc skorzystać z gotowego narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy do 30 tysięcy – na co zwrócić uwagę?

Kredyt gotówkowy na 30 tysięcy to długoterminowe zobowiązanie, dlatego przed jego zaciągnięciem niezbędne jest dokładne zapoznanie się z ofertą. Analizując wyniki zaproponowane przez kalkulator kredytowy, powinieneś zwrócić uwagę szczególnie na:

 • wysokość całkowitej kwoty do zwrotu,
 • wysokość odsetek,
 • wysokość prowizji,
 • wysokość ewentualnych kosztów dodatkowych,
 • wysokość RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania.

Zapamiętaj, że im niższa jest RRSO, tym korzystniejsze powinny być warunki kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy do 30 tysięcy – w jakich bankach?

Ofertę kredytu gotówkowego znajdziesz w każdym banku. Nie w każdym jednak otrzymasz potrzebne 30 tysięcy. Wiele zależy od indywidualnej oceny Twojej zdolności kredytowej. W niektórych bankach może ona zostać oceniona negatywnie, podczas gdy w innych będzie wystarczająca. Nie warto więc zniechęcać się już jedną odmową na złożony wniosek. W związku z tym, że składanie wniosków jest raczej czasochłonne, może być łatwiej robić to online. Które banki warto wziąć pod uwagę?

 • PKO BP,
 • T-Mobile Usługi Bankowe,
 • ING Bank Śląski,
 • Millenium Bank,
 • Citi Handlowy,
 • CréditAgricole.

Kredyt gotówkowy na 30 tysięcy – na jak długo wziąć?

W wielu bankach czas spłaty kredytu ustalany jest indywidualnie z klientem. Możesz więc liczyć na dopasowanie jego warunków do Twoich możliwości. Standardowo kredyt udzielany jest na około pięć lat. Jest to dość dobry czas, aby spłacić zakupiony za pieniądze z kredytu samochód lub wykonany remont.

Pamiętaj, że kredyt gotówkowy zawsze możesz też spłacić przed umówionym czasem. Powoduje to, że niekiedy lepiej wydłużyć umowny czas wywiązania się z zobowiązania, aby nie narażać się na koszty związane z opóźnieniami w spłatach kredytu. Zanim więc podejmiesz decyzję o czasie trwania umowy, przeanalizuj wszystkie za i przeciw.

- Reklama -