środa, 12 czerwca 2024
19.4 C
Swarzędz

Zmarła 57 – latka zakażona koronawirusem

Niestety, zmarła 57 – letnia kobieta, zarażona koronawirusem, która od niedzieli przebywała w szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Od wielu dni była w stanie bardzo ciężkim i pozostawała w śpiączce farmakologicznej. To pierwszy śmiertelny przypadek koronawirusa w Polsce.

Zobacz także

- Reklama -

Przypomnijmy. W miniony poniedziałek, 9 marca zdiagnozowano koronawirusa u pacjentki, która z objawami niewydolności oddechowej trafiła do szpitala w Puszczykowie. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia i informacje, że miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch, chorą przetransportowano do szpitala im. J. Strusia przy ul. Kurlandzkiej w Poznaniu.  Stan kobiety  był bardzo  ciężki, znajdowała się w śpiączce farmakologicznej i oddychała przy pomocy respiratora. Na dzisiejszej konferencji  prasowej w Poznaniu przekazano informację, że zakażona pacjentka – niestety – zmarła.

Testy wykazały, że zakażony koronawirusem jest także mąż kobiety i jej córka. Przeprowadzone testy u  dwóch synów 57 – latki nie wykazały koronawirusa.

- Reklama -
- Reklama -