piątek, 29 marca 2024
11.8 C

Puchar Polski dla swarzędzkiego zapaśnika!

W Warszawie odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Wspaniale zaprezentowali się zawodnicy swarzędzkiej Unii. Jakub Siemiński zdobył złoto i Puchar Polski.

W zawodach wzięło udział 212 zawodników z 52 klubów z całej Polski. Unię Swarzędz reprezentowało 3 zawodników.  W kategorii wagowej do 110 kg pierwsze miejsce i Puchar Polski zdobył Jakub „Spejson” Siemiński. W finale pokonał Jakuba Grabowskiego ze Śląska Wrocław.  W kategorii wagowej do 71 kg rewelacyjnie spisał się Olaf Cierzniewski, który po bardzo zaciętych walkach doszedł do finału. W finale po bardzo wyrównanym pojedynku przegrał 3:2 z Kewinem Metelem z Kędzierzyna Koźle.  Bardzo niewiele do medalu zabrakło Piotrkowi Chełkowi, walczącemu w kategorii do 80 kg. Przegrał pojedynek o brązowy medal z kolegą zza miedzy Sebastianem Warchołem z Sobieskiego Poznań.  Radości z wyników swoich podopiecznych nie krył  trener Piotr Leonarczyk: – Nasi zawodnicy zostawili serce na macie. Z wielu wyrównanych pojedynków z dobrymi zawodnikami wyszli zwycięsko. Kuba Siemiński, mimo kontuzji wygrał swoją kategorię. Olaf zrobił wszystko co mógł i bardzo niewiele zabrakło mu w finale. Szkoda trochę Piotrka, który po pięknych walkach w eliminacjach w walce o brązowy medal popełnił błąd i przegrał przez położenie na łopatki co pozbawiło go medalu – podkreśla Piotr Leonarczyk.  Drużynowo swarzędzka Unia zdobyła 4 miejsce.