czwartek, 13 czerwca 2024
14.8 C
Swarzędz

Są zmiany w Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej!

Od 15 marca obowiązywać będzie zmodyfikowany rozkład jazdy autobusów Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Zmiany dotyczą rozkładu linii 494 oraz korekty na kilku innych liniach. W związku z profilaktyką koronawirusa, kierowcy nie sprzedają biletów i są odgrodzeni od pasażerów specjalną taśmą. – Od wczoraj na przystankach nie ma potrzeby używania przycisków, to kierowcy otwierają drzwi – wyjaśnia Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Zobacz także

- Reklama -

Od 15 marca obowiązywać będzie zmodyfikowany rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej Swarzędza. Zmiany dotyczą:

  1. rozkładu jazdy linii 494 w związku z wprowadzeniem właśnie od tego dnia nowego rozkładu jazdy pociągów Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.
  2. pojedynczych kursów na liniach 491 i 412, które wymagały korekty.

– Prosimy o przeanalizowanie nowego rozkładu jazdy pociągów. Kolejna zmiana kolejowego rozkładu jazdy planowana jest na czerwiec 2020, ale ze względu na trwające remonty linii kolejowych kolejowy rozkład jazdy będzie wcześniej modyfikowany – podkreślają pracownicy Swarzędzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Od poniedziałku, 16 marca, linia 494 nie będzie dojeżdżać do ronda na skrzyżowaniu ulic Transportowej i Planetarnej. Ponadto, w ciągu najbliższych tygodni rozpoczną się prace przy budowie ronda Kórnicka/Transportowa w Zalasewie, co wymusi również zmiany w funkcjonowaniu linii 484.

Dodatkowo, w związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, od 16 marca nie będą realizowane następujące kursy szkolne:

  • linii 484 o godz. 7:20 z Garbów Małych do Ronda Raczyńskiego,
  • linii 499 o godz. 7:36 z Ronda Raczyńskiego,
  • linii 492 o godz. 13:47 do Uzarzewa ze Stacji PKP w Kobylnicy oraz z Uzarzewa o godz. 13:56.

Informujemy, że w związku z profilaktyką przeciwko koronawirusowi – aż do odwołania, na każdym przystanku, na którym zatrzyma się nasz autobus, otwierane będą wszystkie drzwi bez konieczności wykorzystania specjalnych przycisków, co pozwoli jednocześnie jak najbardziej przewietrzyć pojazd.

Od 12 marca została zawieszona sprzedaż biletów przez kierowców. Ponadto, celem ochrony kierowcy, w pojazdach nieczynne są pierwsze drzwi, a strefa kierowcy została tymczasowo oddzielona taśmą.

Rozkład jazdy od 15.03.2020:
http://www.swarzedz.pl/…/komunikacja/rozklad/ROZKLAD_SKA_15…

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -