wtorek, 23 kwietnia 2024
2 C
Swarzędz

Gmina odwołuje Święto Patrona

W niedzielę, 15 marca i w czwartek, 19 marca miały odbyć się gminne uroczystości związane z obchodami Święta Patrona naszej Gminy, św. Józefa. Ze względu na obecną sytuację i stan zagrożenia epidemicznego w naszym kraju uroczystości zostały odwołane.

Zobacz także

- Reklama -

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa spowodowała, że odwoływane są imprezy w całej Polsce, także w naszej gminie. W najbliższych dniach miały się odbyć uroczystości związane z obchodami Patrona Gminy i stolarzy, św. Józefa. Pierwotnie, na niedzielę, 15 marca zaplanowano złożenie kwiatów pod figurą św. Józefa przy ul. Polnej, a następnie Mszę św. w intencji naszej gminy i jej mieszkańców, a na czwartek, 19 marca uroczystą sesję Rady Miejskiej w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie. Niestety, uroczystości te jednak – ze względu na zagrożenie epidemią – nie odbędą się.

Podczas sesji trzy osoby z naszej gminy: Bożena Szydłowska, Stanisław Kalemba i ks. Proboszcz Przemysław Kompf, mieli zostać uhonorowani najwyższymi wyróżnieniami w naszej gminy – tytułami „Zasłużony dla miasta i gminy Swarzędz”.

- Reklama -
- Reklama -