wtorek, 16 lipca 2024
22.9 C
Swarzędz

Jest siódma zakażona osoba w Poznaniu

Do soboty w Wielkopolsce zanotowano 7 przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna osoba – 57 – letnia pacjentka – zmarła w miniony czwartek. Pozostałe 6 osób przebywa w Szpitalu Zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Wśród zakażonych nie ma mieszkańców naszej gminy.

Zobacz także

- Reklama -

Do sobotniego wieczoru, w Wielkopolsce zanotowano  w  sumie 7 przypadków zarażenia koronawirusem. Pierwsza pacjentka, 57 – letnia mieszkanka Czapur zmarła w miniony czwartek. Pozostałe sześć osób przebywa w Szpitalu Zakaźnym  przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Dwie zakażone  koronawirusem osoby to rodzina (mąż i córka) zmarłej pacjentki, kolejne trzy miały kontakt z 57 – letnią kobietą; natomiast szósta zakażona  COVID – 19 osoba to mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec Powiatu Poznańskiego, który niedawno wrócił z zagranicy.

Dodajmy, że na chwilę obecną  wśród zakażonych nie ma mieszkańców naszej gminy.

W Wielkopolsce kwarantanną objęto 322 osoby, 52 osoby są hospitalizowane.

- Reklama -
- Reklama -