środa, 12 czerwca 2024
14.8 C
Swarzędz

W Swarzędzu nie ma zakażonych koronawirusem

Według oficjalnych informacji do godz. 12:00 na terenie miasta i gminy Swarzędz, nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa; 4-osobowa rodzinna objęta jest domową kwarantanną - informuje swarzędzki magistrat w kolejnym komunikacie. Władze gminy ponownie apelują do mieszkańców o pozostanie w domach.

Zobacz także

- Reklama -

Do tej pory w Wielkopolsce zanotowano 7 przypadków osób zakażonych koronawirusem. Jedna osoba –  57 – letnia mieszkanka Czapur – zmarła. Chorują też jej bliscy oraz osoby mające z nią kontakt, a także mężczyzna w średnim wieku, który niedawno wrócił z zagranicy.

– Według oficjalnych informacji – do godz. 12:00 w niedzielę  na terenie miasta i gminy Swarzędz, nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa.  Jedna 4-osobowa rodzinna objęta jest obecnie domową kwarantanną – informuje magistrat w kolejnym, w wydanym w niedzielę komunikacie Gminnego Zespołu  Zarządzania Kryzysowego.

– Ponownie apeluję do mieszkańców o unikanie przebywania w skupiskach, ograniczenie osobistych kontaktów i pozostanie w domach wszystkich, którzy nie muszą ich opuszczać. Apeluję do rodziców, aby zadbali o sposób spędzania czasu przez dzieci i młodzież – powinni pozostać w domach. Służby porządkowe (straż miejska i policja) będą legitymowały dzieci i młodzież, gromadzącą się w skupiskach i przebywającą poza domem. Przypominam: uczniowie nie mają ferii – to czas, który powinni spędzać w swoich domach – podkreśla burmistrz Marian Szkudlarek.

- Reklama -
- Reklama -