niedziela, 21 kwietnia 2024
7.2 C
Swarzędz

Rusza rekrutacja do przedszkoli i szkół

16 marca rusza rekrutacja do 14 przedszkoli publicznych oraz 10 szkół podstawowych na terenie naszej gminy. Nabór odbywa się drogą elektroniczną. Co istotne, wydrukowane wnioski wraz załącznikami, będzie można składać w placówkach oświatowych dopiero od 26 marca, w godzinach ustalonych przez te placówki.

Zobacz także

- Reklama -

Mimo trwającej przerwy w nauce związanej z koronawirusem, rekrutacja do swarzędzkich placówek – przedszkoli i szkół podstawowych – odbywa się w  normalnym trybie i rusza  – zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami –  w poniedziałek, 16 marca.

Zapisy do przedszkoli publicznych na rok szkolny 2020/2021  dotyczą dzieci z roczników 2014-2017.  Nabór potrwa do 30 marca br.Postępowanie rekrutacyjne odbywa się  drogą elektroniczną. Wnioski należy rejestrować pod adresem https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/swarzedz,  następnie wydrukować i wraz z wymaganymi załącznikami złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru. 

16 marca rozpocznie się w naszej gminie także  rekrutacja do szkół podstawowych – dla klas pierwszych ogólnodostępnych, integracyjnych i sportowych na rok szkolny 2020/2021.  Zapisy  dzieci do klasy I odbywać się będą także drogą elektroniczną.

Przypomnijmy, że nabór dotyczy:  dzieci 7 – letnich (rocznik 2013) – objętych obowiązkiem szkolnym oraz dzieci, którym odroczono obowiązek szkolny. Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci zamieszkałe w tym obwodzie. – Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami – wyjaśniają urzędnicy swarzędzkiego UMIG.

Co istotne jednak – w związku z koronawirusem – wnioski wraz załącznikami będzie można składać w placówkach oświatowych dopiero od 26 marca w godzinach ustalonych przez te placówki.

- Reklama -
- Reklama -