czwartek, 18 kwietnia 2024
4.9 C
Swarzędz

Swarzędz bez przypadków zakażenia koronawirusem

Na chwilę obecną (wtorek, 16 marca) w naszym mieście i gminie nie ma osób zakażonych koronawirusem – informuje burmistrz Marian Szkudlarek, w kolejnym, wydanym dzisiaj komunikacie. Gospodarz Gminy apeluje jednocześnie o zachowanie zdrowego rozsądku i spokoju, unikanie plotek i powielania niesprawdzonych informacji.

Zobacz także

- Reklama -

16 marca odbyło się w ratuszu kolejne spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele UMiG, Ośrodka Pomocy Społecznej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz Policji. Najważniejsza wiadomość to ta, że w naszym mieście i gminie nie ma osób zakażonych koronawirusem. –    Na terenie miasta i gminy Swarzędz nadal (stan na godz. 14:00 w dniu 16 marca) nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania z powodu pandemii koronawirusa. Domową kwarantanną wciąż objęte są 4 osoby (jedna rodzina) – podkreśla burmistrz Marian Szkudlarek.  Należy się jednak spodziewać, że – w związku z zamknięciem granic i powrotami z zagranicy – liczba osób objętych kwarantanną może rosnąć.

– Apeluję  do wszystkich mieszkańców, szczególnie osób starszych i przewlekle chorych, aby w miarę możliwości pozostawali w swoich domach i opuszczali je tylko wtedy, gdy zachodzi pilna potrzeba.  Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej otaczają opieką wszystkie osoby starsze, chore, wymagające pomocy. Są do dyspozycji pod numerami telefonów komórkowych 512 052 677 i 886 358 946, a także 61 651 26 50. – podkreśla burmistrz Marian Szkudlarek.

Magistrat apeluje też o zachowanie spokoju, wzajemną życzliwość i pomoc. – Pamiętajmy w obecnej trudnej sytuacji o naszych sąsiadach, osobach starszych, samotnych. Unikajmy plotek, powielania niesprawdzonych informacji, pomagajmy sobie nawzajem – dodaje gospodarz Gminy.

Treść całego komunikatu burmistrza: www.swarzedz.pl

- Reklama -
- Reklama -