wtorek, 23 kwietnia 2024
2 C
Swarzędz

Już 42 osoby na kwarantannie domowej

Do 42 osób wzrosła - dzisiaj po południu - liczba osób objętych kwarantanną domową w naszej gminie. W większości przypadków to osoby, które powróciły z zagranicy i zobowiązane zostały do pozostania na obserwacji w domu. Policja sprawdza czy mieszkańcy zastosowali się do procedur. Przypadki łamania prawa będą karane.

Zobacz także

- Reklama -

Są aktualne informacje dotyczące liczby mieszkańców naszego miasta i gminy, objętych kwarantanną. Dzisiaj rano była to liczba 35 osób. W ciągu kilku godzin wzrosła. –  Według oficjalnych danych na godz. 14:00 w czwartek, 19 marca na terenie naszej gminy 42 osoby (23 adresy) objęte są kwarantanną domową. W większości przypadków chodzi o osoby, które powróciły z zagranicy i zobowiązane zostały do pozostania na obserwacji w domu – informuje swarzędzki magistrat,  Dotychczas nie odnotowano na terenie gminy Swarzędz żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania z powodu koronawirusa.

– Policja sprawdza, czy osoby poddane kwarantannie stosują się do jej wymogów i zapewnia, że ewentualne przypadki złamania prawa będą karane. Jako burmistrz apeluję do naszych mieszkańców zobowiązanych do odbycia kwarantanny o zrozumienie sytuacji, odpowiedzialne postępowanie i rygorystyczne przestrzeganie zasad pozostawania na obserwacji w domu. Równocześnie przypominam, że Ośrodek Pomocy Społecznej pomaga osobom objętym kwarantanną, np. w zaopatrzeniu w żywność. Jeśli zajdzie potrzeba, takiej pomocy udzielą również swarzędzcy strażacy – podkreśla burmistrz Marian Szkudlarek, prosząc by nie lekceważyć zaleceń sanitarnych.

- Reklama -
- Reklama -