wtorek, 16 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Stragany na targowisku zamknięte

Stragany na swarzędzkim targowisku przy Zamkowej - w otwartej części - muszą zostać zamknięte – brzmi zalecenie wielkopolskiego Sanepidu. Zakaz handlu nie dotyczy obiektów w hali Bazaru.

Zobacz także

- Reklama -

Od  18 marca  do odwołania nie będzie możliwości prowadzenia sprzedaży na terenie otwartym Bazaru Swarzędzkiego, zlokalizowanego przy ul. Zamkowej w Swarzędzu.

To zalecenie, wydane przez Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, dotyczy zamknięcia wszystkich targowisk z terenu województwa wielkopolskiego, na których odbywa się sprzedaż środków spożywczych z punktów otwartych (stragany, kramy).

– Zakaz handlu nie dotyczy obiektów o infrastrukturze zamkniętej, tj. budynków stałych zlokalizowanych na targowiskach, stąd decyzję o funkcjonowaniu punktów handlowych w hali Bazaru Swarzędzkiego pozostawia się ich najemcom – wyjaśnia ratusz.  Według informacji uzyskanych od zarządzającego targowiskiem punkty handlowe wewnątrz hali będą funkcjonować normalnie, jednak w skróconych godzinach (od poniedziałku do soboty w godz. 8:00-16:00).

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -