wtorek, 23 lipca 2024
21.7 C
Swarzędz

Swarzędzkie autobusy przechodzą dezynfekcję

Autobusy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej są - po zjeździe do zajezdni -każdorazowo myte i dezynfekowane. - Każdy autobus wyjeżdżający na linie poddawany jest procesowi odkażania z użyciem środków zawierających izopropanol oraz alkohol – informuje swarzędzki ratusz. Dezynfekowane są poręcze, uchwyty, wszystkie przyciski i kasowniki.

Zobacz także

- Reklama -

Pasażerów korzystających licznie z usług Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej z pewnością uspokoi  informacja o dezynfekcji, jaką przechodzą swarzędzkiej autobusy.

– Nasze pojazdy są – po zjeździe do zajezdni – każdorazowo sprzątane wewnątrz oraz myte zewnętrznie z użyciem profesjonalnych środków myjących. Dodatkowo od powstania zagrożenia koronawirusem, każdy autobus wyjeżdżający na linię, jest poddawany procesowi  odkażania i dezynfekcji z użyciem bakteriobójczego preparatu do dezynfekcji i odkażania powierzchni (preparat zawiera izopropanol oraz alkohol w stężeniu powyżej 60 % ) – wyjaśnia ratusz w specjalnym komunikacie.  

Jak się dowiedzieliśmy wszystkie poręcze, uchwyty siedzeń, uchwyty rurowe i uchwyty ręczne, wszystkie przyciski, biletomaty i kasowniki są dezynfekowane i odkażane przez natrysk oraz przecieranie ściereczkami zwilżonymi preparatem. – Niezależnie od tego każdy kierowca posiada w dyspozycji pojemniki z preparatami do dezynfekcji i odkażania,  i może stosować dodatkową dezynfekcję elementów najczęściej dotykanych przez pasażerów oraz kierowców – wyjaśnia UMiG w Swarzędzu.  

Przypomnijmy, że od ponad tygodnia  kierowcy mają obowiązek zatrzymywania się na każdym przystanku z obowiązkowym otwarciem wszystkich drzwi celem skutecznego przewietrzania przestrzeni pasażerskiej.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -