wtorek, 23 lipca 2024
16.5 C
Swarzędz

Już 71 osób na kwarantannie domowej

W naszej gminie nie ma – na tę chwilę - mieszkańców z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Aż 71 osób przebywa obecnie na kwarantannie domowej. To głównie mieszkańcy, którzy wrócili z zagranicy.

Zobacz także

- Reklama -

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Na chwilę obecną w naszym kraju zakażonych jest ponad 600 osób, w tym w województwie wielkopolskim – 36 osób. Większość z nich przebywa w szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

W świetle najnowszego komunikatu burmistrza Mariana Szkudlarka z 23 marca, na chwilę obecną nie ma w naszej gminie osób z potwierdzonym zakażeniem COViD-19. Znacząco zwiększyła się jednak liczba mieszkańców przebywających na kwarantannie domowej. Jak w poniedziałek rano poinformował gospodarz gminy, to łącznie 71 osób. Są to głównie osoby, które przebywały za granicą i wróciły do Swarzędza. 

- Reklama -
- Reklama -