Joasia kończy naświetlania

Joasia Tomaszewska z Kobylnicy, która od 2 lat walczy z guzem pnia mózgu, kończy właśnie cykl 30 naświetlań. Mała mieszkanka Kobylnicy od kilku miesięcy leczy się w wiedeńskiej klinice.

Po kilku tygodniach przerwy sprawdziliśmy co słychać u dzielnej Asi – mieszkanki Kobylnicy, która po kilku operacjach guza mózgu przebywa w Wiedniu, gdzie przechodzi skomplikowaną terapię onkologiczną.  – W poniedziałek Asia ma ostatnie naświetlania z 30, które były zaplanowane. Po drodze były problemy. Asia musiała mieć przetaczaną krew, ograniczaną dawkę chemii, czasem kilka razy musiała się układać do naświetlań, by wszystko było idealnie i można było naświetlić cały obszar w którym pojawił się guz.
Na szczęście, pomimo niepewności, mieliśmy poczucie, że nad Asia czuwa cały sztab ludzi, aby to leczenie przyniosło oczekiwane efekty i nie zakończyło się tragicznie dla Asi.
Co tydzień rezonans głowy i kilka razy w tygodniu kontrola krwi i rozmowy z lekarzami – opisują rodzice Joasi na jej stronie internetowej. Rodzina pp. Tomaszewskich, po kilku miesiącach nieobecności w Polsce, chciała odwiedzić Kobylnicę. Niestety, ze względu na koronawirusa, plany  przyjazdu do Polski na Wielkanoc trzeba było odwołać. Trzymamy kciuki, by Asia mogła szybko otrzymać przepustkę i wrócić –  chociaż na kilka dni – do ukochanego domu w Kobylnicy.

- Reklama -