Ratownik medyczny ze Swarzędza zakażony koronawirusem

Dzisiaj rano swarzędzki ratusz poinformował o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem. To ratownik medyczny, mieszkający w naszej gminie. - Wcześniej nie był objęty kwarantanną, pracował, poczuł się źle i test wykazał zakażenie koronawirusem - informuje gospodarz Gminy w kolejnym, sobotnim komunikacie.

W sobotę rano pojawiła się informacja o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w naszej gminie. – Na terenie naszej gminy stwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem. Osoba, która zachorowała przebywa na leczeniu w szpitalu w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej – informował w porannym komunikacie burmistrz Marian Szkudlarek. W ciągu kilku godzin pojawiły się kolejne informacje na temat zakażonego mieszkańca. – Osoba, która zachorowała to ratownik medyczny. Przebywa obecnie na leczeniu w szpitalu w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej. Wcześniej nie był objęty kwarantanną, pracował, poczuł się źle i test wykazał zakażenie koronawirusem – informuje gospodarz Gminy w kolejnym, sobotnim komunikacie.

– Wobec licznych głosów na FB domagających się podania adresu lub choćby okolicy, w której mieszkała osoba zakażona, wyjaśniam, że nie pozwalają na to przepisy prawa. Pamiętajmy, że nikogo nie zabezpieczy przed ryzykiem zakażenia informacja dotycząca adresu osoby zakażonej. Każdy z nas sam musi stosować się do wszystkich zaleceń sanitarnych – to jedyna droga minimalizowania ryzyka. Bardzo Państwa o to proszę – dodaje burmistrz Marian Szkudlarek.

W chwili obecnej w naszej gminie 113 osób (80 adresów) objętych jest kwarantanną domową.

W sumie w Wielkopolsce stwierdzono do tej pory 94 zakażenia koronawirusem.

- Reklama -