wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

124 mieszkańców objętych kwarantanną

Do 124 wzrosła w niedzielę - w godzinach popołudniowych - liczba mieszkańców miasta i gminy Swarzędz objętych kwarantanną domową. - Dotychczas na terenie naszej gminy stwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawiruse – informuje burmistrz Marian Szkudlarek. W całej Wielkopolsce kwarantanną objętych jest ponad 10 tys. osób.

Zobacz także

- Reklama -

W świetle informacji podanych przez burmistrza Mariana Szkudlarka, w niedzielę w godzinach popołudniowych wzrosła – po raz kolejny – liczba osób przebywających na kwarantannie domowej.  W niedzielę były to już 124 osoby. –  Jak już informowałem, osoba z naszej gminy, która zachorowała  to ratownik medyczny. Przebywa obecnie na leczeniu w szpitalu zakaźnym w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej.

Jak się dowiedzieliśmy w niedzielę wieczorem w Szpitalu Zakaźnym w Poznaniu hospitalizowanych było 85 osób. – W Wielkopolsce kwarantannie lub izolacji oddanych jest 10.063 osoby, a 5866  osób objętych jest nadzorem epidemiologiczym – wyjaśnia Tomasz Stube, kierownik oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej Gabinetu Wojewody.

W Wielkopolsce do niedzieli wieczora stwierdzono 110 zakażonych osób, które mają dodatnie wyniki testów na koronawirusa. Tylko w niedzielę zanotowano 9 nowych przypadków.

- Reklama -
- Reklama -