poniedziałek, 15 lipca 2024
22.9 C
Swarzędz

Nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Swarzędzu

W świetle nowego komunikatu burmistrza Mariana Szkudlarka, w Swarzędzu nie ma nowych potwierdzonych zachorowań na koronawirusa. W poniedziałek rano – w porównaniu z niedzielą – odnotowano spadek liczby osób na kwarantannie domowej do 112 mieszkańców.

Zobacz także

- Reklama -

W świetle najnowszego komunikatu spadła w naszym mieście i gminie liczba osób pozostających na kwarantannie domowej. W niedzielę wieczorem  było to 124 osób, w poniedziałek rano 112 osób. – W poniedziałek, 30 marca o godz. 5:00  w naszej gminie 112 osób (78 adresów) objętych jest kwarantanną domową. Uprzedzając Państwa pytania wyjaśniam, że liczby te są mniejsze niż wczoraj, gdyż część osób zakończyła już obowiązkową kwarantannę (ale równocześnie niektóre osoby właśnie ją zaczęły). Dotychczas na terenie naszej gminy stwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem – informuje burmistrz Marian Szkudlarek.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 3 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 113 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym trzy osoby zmarły.

- Reklama -
- Reklama -