wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

Spada liczba mieszkańców na kwarantannie

Do 107 osób zmniejszyła się liczba mieszkańców naszej gminy pozostających na tzw. kwarantannie domowej. Nie potwierdzono kolejnych zachorowań w Swarzędzu, czy swarzędzkich sołectwach. Nadal w statystykach figuruje tylko jeden mieszkaniec z pozytywnym wynikiem COVID-19.

Zobacz także

- Reklama -

Spada liczba mieszkańców naszej gminy, pozostających na tzw. kwarantannie domowej. – We wtorek, 31 marca w naszej gminie  107 osób (73 adresy) objętych jest kwarantanną domową. Liczby te zmieniły się od wczoraj, gdyż część osób zakończyła już obowiązkową kwarantannę, ale równocześnie niektóre osoby właśnie ją zaczęły – wyjaśnia w komunikacie burmistrz Marian Szkudlarek.

Dotychczas na terenie naszej gminy stwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem. Osoba, która zachorowała to ratownik medyczny – przebywa na leczeniu w szpitalu w Poznaniu.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 147 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym trzy osoby zmarły.

- Reklama -
- Reklama -