środa, 24 lipca 2024
21.5 C
Swarzędz

Nie ma nowych potwierdzonych przypadków!

Dotychczas dwie osoby z naszej gminy mają potwierdzone dodatnie wyniki testów na koronawirusa. Nie odnotowano kolejnych przypadków. Spada też liczba osób pozostających na kwarantannie domowej pod nadzorem policji. Obecnie jest to 754 mieszkańców.

Zobacz także

- Reklama -

W świetle najnowszego komunikatu burmistrza Mariana Szkudlarka, nie odnotowano nowych przypadków koronawirusa wśród mieszkańców naszego miasta i gminy. Chorują dwie osoby, które przebywają w Szpitalu Zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Dobrą informacją jest też ta, że zmniejsza się liczba osób pozostających na tzw. kwarantannie domowej (pod nadzorem policji). Obecnie jest to liczba 75 osób (49 adresów). Jeszcze kilka dni temu oscylowała wokół 120 osób.

Niestety, gwałtownie rośnie liczba przypadków w Polsce i w Wielkopolsce, szczególnie w  powiecie krotoszyńskim. Od trzech dni nie zanotowano żadnego przypadku koronawirusa w Poznają i w gminach Powiatu Poznańskiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 231 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 12 osób zmarło. W sumie liczba zakażonych koronawirusem  w Polsce (stan na sobotę, 4 kwietnia), to 3503 osoby, z czego 73 zmarły.

- Reklama -
- Reklama -