czwartek, 18 kwietnia 2024
4.9 C
Swarzędz

Swarzędz rozda maseczki seniorom

Gmina Swarzędz chce wspomóc swarzędzkich seniorów, rozdając im maseczki wielokrotnego użytku. - Jeszcze przed świętami Wielkanocy trafi do nas pierwsza partia - ok. 4 tys. maseczek. Od razu rozpoczniemy dystrybucję. W pierwszym etapie będziemy starali się dotrzeć do najbardziej potrzebujących seniorów – wyjaśnia burmistrz Marian Szkudlarek. Akcję magistratu wspomogły swarzędzkie firmy.

Zobacz także

- Reklama -

W dzisiejszym komunikacie burmistrz Marian Szkudlarek poinformował o projekcie przekazania przez Gminę Swarzędz maseczek seniorom. – Postanowiłem, iż spróbujemy dodatkowo wspomóc naszych swarzędzkich seniorów, rozdając im maseczki ochronne. Będą do maseczki tzw. wielokrotnego użytku. Po konsultacjach z lekarzami można przyjąć, że w tych czasach także takie maseczki są godną polecenia ochroną, oczywiście przy odpowiednim użytkowaniu. Podkreślam równocześnie, że używanie takich maseczek nie daje pełnej ochrony przed koronawirusem i nie zwalnia z konieczności zachowania wszystkich innych metod ochrony – informuje burmistrz Marian Szkudlarek. 

Pierwsza partia maseczek ma dotrzeć jeszcze przed świętami. – Jeszcze przed świętami Wielkanocy trafi do nas pierwsza partia – ok. 4 tys. maseczek. Od razu rozpoczniemy dystrybucję. W pierwszym etapie będziemy starali się dotrzeć do najbardziej potrzebujących seniorów np. tych schorowanych i przez to szczególnie zagrożonych, a także tych, którzy sami muszą robić zakupy. O szczegółach będziemy Państwa informować – dodaje gospodarz Gminy.

– Do  naszej akcji włączyły się swarzędzkie firmy – PIÓREX, CYBINA, BIZZARTO, które będą wykonywać to duże zlecenie stosując ceny najniższe z możliwych. Szefom i pracownikom tych firm bardzo dziękuję za taką postawę – podkreśla Marian Szkudlarek. 

- Reklama -
- Reklama -