wtorek, 16 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Maseczki trafią do seniorów 65+

W czwartek, 9 kwietnia Gmina rozpoczęła bezpłatną dystrybucję 4 tys. maseczek wielokrotnego użytku. Docelowo Swarzędz przekaże seniorom w wieku 65+, łącznie 9 tys. maseczek ochronnych.

Zobacz także

- Reklama -

Jak już informowaliśmy Gmina Swarzędz postanowiła wspomóc swarzędzkich seniorów, przekazując im maseczki ochronne. – Dzisiaj w Swarzędzkim Centrum Ratunkowym przekazaliśmy do bezpłatnej dystrybucji pierwszą partię 4 tysięcy takich maseczek – informuje burmistrz Marian Szkudlarek.

Maseczki są rozdawane seniorom przez strażaków, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz Zakładu Komunalnego. – W pierwszym etapie będziemy starali się dotrzeć do najbardziej potrzebujących seniorów np. tych schorowanych i przez to szczególnie zagrożonych, a także tych, którzy sami muszą robić zakupy – dodaje gospodarz Gminy.

Zaraz po Wielkanocy odbędzie się kolejny etap dystrybucji maseczek, w sumie ok. 9 tys. sztuk, tak by trafiły do wszystkich swarzędzkich seniorów w wieku 65+. Znajdą je – zapakowane w koperty – w swoich skrzynkach na listy.

Dystrybuowane maseczki są tzw. wielokrotnego użytku. – Takie maseczki są godną polecenia ochroną, oczywiście przy odpowiednim użytkowaniu. Podkreślam równocześnie, że używanie takich maseczek nie daje pełnej ochrony przed koronawirusem i nie zwalnia z konieczności zachowania wszystkich innych metod ochrony – wyjaśnia burmistrz Marian Szkudlarek.

Władze Gminy bardzo dziękują szefom i pracownikom swarzędzkich firm – PIÓREX, CYBINA, BIZZARTO, które podjęły się produkcji maseczek po cenach najniższych z możliwych.

- Reklama -
- Reklama -