Swarzędz kupił 58 komputerów dla uczniów i nauczycieli

Gmina Swarzędz zakupiła łącznie 58 komputerów za kwotę 156.280,00 zł, pozyskując 100 tys. zł. z Funduszy Unii Europejskiej.

W związku z epidemią koronawirusa, od kilku tygodni trwa nauczanie zdalne. – Wiemy, że w niektórych domach brakuje sprzętu do tego celu. Żeby zaradzić tej sytuacji kupiliśmy komputery wraz z niezbędnym oprogramowaniem. Gmina Swarzędz wzięła udział w konkursie pn. Zdalna Szkoła w ramach funduszy UE (Program Operacyjny Polska Cyfrowa) na zakup sprzętu informatycznego, niezbędnego do zdalnego nauczania dla nauczycieli i uczniów – realizacji podstaw programowych. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu przez ekspertów z Centrum Projektów Polska Cyfrowa Gmina Swarzędz otrzymała najwyższą z możliwych dotacji – 100.000 zł. – wyjaśnia Maciej Woliński, rzecznik swarzędzkiego magistratu.

Jak się dowiedzieliśmy,  kwota dofinansowania pozwoliła na sfinansowanie 41 laptopów i 1 tableta (łączna wartość zakupionego sprzętu to 104 100,00 zł). – Dodatkowo z budżetu Gminy Swarzędz zakupiliśmy 16 szt. komputerów za łączną kwotę 52.180 zł. Sprzęt ten został już przekazany do szkół podstawowych na terenie Gminy Swarzędz (10 szkół) – dodaje rzecznik ratusza.

- Reklama -