wtorek, 23 lipca 2024
21.7 C
Swarzędz

Trzecia zakażona osoba to pracownik służby zdrowia!

W miniony czwartek, burmistrz Marian Szkudlarek poinformował o trzecim przypadku zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców naszej gminy. Wiemy, że to mieszkanka, która pracuje w służbie zdrowia. Obecnie przebywa w izolatorium.

Zobacz także

- Reklama -

Ponad trzy tygodnie temu pojawiła się informacja o pierwszy przypadku zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców naszej gminy. Osoba, która zachorowała to ratownik medyczny, który nagle w pracy poczuł się źle, dostał wysokiej gorączki i test wykazał zakażenie koronawirusem. Jak się dowiedzieliśmy wówczas, ratownik to jeden z członków Zespołu Ratownictwa  Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Pełnił dyżury w Poznaniu, ale też i w Swarzędzu. – Dziewięciu  ratowników medycznych  z otoczenia zakażonego – po analizie ryzyka zakażenia – zostało poddanych kwarantannie – wyjaśniał „TS” Robert Judek, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Ratownik trafił do Szpitala Zakaźnego w Poznaniu.

Kilka dni później, w środę, 1 kwietnia burmistrz  Marian Szkudlarek poinformował o kolejnej zakażonej osobie. – Mamy już dwa przypadki w naszej gminie z potwierdzonymi dodatnimi wynikami testów na koronawirusa. Obie osoby przebywają w Szpitalu Zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Jak się dowiedzieliśmy druga zakażona osoba to także mężczyzna. Kilka dni temu do mieszkańców dotarła pozytywna informacja, że jeden z mężczyzn wyzdrowiał i ma dwa negatywne wyniki testu na koronawirusa.  

Niestety, w miniony czwartek pojawiła się informacja o kolejnej zakażonej osobie, mieszkającej w naszej gminie.  –  Zakażona  to kobieta, która pracuje w służbie zdrowia – Obecnie przebywa w izolatorium – wyjaśnia burmistrz Marian Szkudlarek.

W świetle sobotniego, najnowszego komunikatu burmistrza obecnie na terenie naszej gminy 43 osoby (27 adresów) objęte są kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 17 osób (16 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa”.

Chorującym mieszkańcom naszej gminy życzymy dużo zdrowia!

- Reklama -
- Reklama -