czwartek, 23 maja 2024
17.1 C
Swarzędz

Odeszła Krystyna Łybacka

Smutna wiadomość dotarła dzisiaj rano do naszej redakcji. Była minister edukacji, europosłanka w latach 2014 – 2019, posłanka na Sejm w latach 1991-2014, doktor nauk matematycznych i wykładowca akademicki, wieloletnia mieszkanka naszej gminy, Krystyna Łybacka odeszła w miniony poniedziałek. Miała 74 lata.

Zobacz także

- Reklama -

Krystyna Łybacka była doktorem nauk matematycznych, wieloletnim wykładowcą akademickim na Politechnice Poznańskiej. Związała się z lewicą, była ministrem edukacji narodowej i sportu w rządzie Leszka Millera, posłem wielu kadencji. W 2014 podczas majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego zdobyła mandat z województwa wielkopolskiego. Na byłą Minister Edukacji głosowało wtedy w sumie 42.441 wielkopolan, w tym 902 mieszkańców naszej gminy. Tym samym Swarzędz zyskał przedstawiciela w Brukseli.

Zawsze cieszyła się wielkim uznaniem i estymą wśród swarzędzkiej społeczności, co przekładało się  wysoki wynik wyborczy i wiele głosów od mieszkańców naszej gminy. Zawsze otwarta na ludzi, niezwykle rzeczowa i konkretna, cieszyła się szacunkiem nie tylko swoich wyborców, ale i politycznych konkurentów.

- Reklama -
- Reklama -