wtorek, 23 lipca 2024
21.7 C
Swarzędz

W marcu nie zwiększyło się bezrobocie wśród swarzędzan

Mimo kryzysu gospodarczego i pandemii koronawirusa, w marcu nie odnotowano w Powiecie Poznańskim, ani w Swarzędzu wzrostu bezrobocia. W porównaniu do stycznia i lutego - w minionym miesiącu - liczba bezrobotnych w naszej gminie zwiększyła się zaledwie o kilka osób.

Zobacz także

- Reklama -

Jak wynika ze statystyk Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu, w marcu nie odnotowano wzrostu stopy bezrobocia  w Poznaniu i gminach Powiatu Poznańskiego. Póki co, w minionym miesiącu nie ma jeszcze – mimo widocznego już kryzysu gospodarczego, negatywnych skutków pandemii koronawirusa –  większej liczby osób bez pracy, rejestrujących się w poznańskim PUP.

W marcu, w Poznaniu i gminach Powiatu zarejestrowanych było 6,7 tys. bezrobotnych, z czego 4,3 tys. przypadało na Poznań, a 2,4 tys. na podpoznańskie gminy, w tym Swarzędz.

W naszym mieście i sołectwach w marcu odnotowano 320 bezrobotnych mieszkańców, a więc zalewie kilka osób więcej niż w styczniu i lutym br. W liczbie tej prym wiodą kobiety, których w PUP jest zarejestrowanych 189. 76 bezrobotnych to mieszkańcy do 30 roku życia, a 76 to osoby powyżej 50- tki.  Pracy nie ma także 17 niepełnosprawnych. Według statystyk Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu w naszej gminie mamy  73 mieszkańców, którzy są długotrwale bezrobotni. Tylko niespełna 100 osób jest obecnie uprawniona do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, który wynosi   861 zł. W marcu urzędnicy PUP przedstawili swarzędzanom 97 ofert pracy. Tylko 24 osoby zdecydowały się przyjąć przedstawioną ofertę. Obecnie 3 osoby bezrobotne  ze Swarzędza przechodzą szkolenia, a 7 rozpoczęło prace społecznie użyteczną.

  • 861 zł –  podstawowy zasiłek dla bezrobotnych
  • 1033 zł – stypendium dla bezrobotnego w okresie odbywania szkolenia
  • 430 zł – zasiłek aktywacyjny
  • 31,1 tys. zł –środki dla bezrobotnego na podjęcie działalności gospodarczej

Aktualne oferty pracy z PUP Poznań  (z gminy Swarzędz): Fryzjer, operator, pomocnik operatora, kosmetyczka, pracownik produkcyjny wydziału aluminium, mechanik, pracownik oborowy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -