wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

Zwolnią swarzędzkie firmy z podatku od nieruchomości?

Swarzędzki ratusz rozważa zwolnienie części przedsiębiorców – których płynność finansowa uległa pogorszeniu przez epidemię – z płacenia przez okres trzech miesięcy podatku od nieruchomości od gruntów i budynków, związanych z prowadzoną działalnością.

Zobacz także

- Reklama -

Jak się dowiedzieliśmy do rąk rajców trafił właśnie projekt uchwały, przygotowany przez swarzędzki ratusz,  a dotyczący zwolnienia z podatku od nieruchomości  (grunty i budynki związane z prowadzoną działalnością gospodarczą) przedsiębiorców określonych branż, których sytuacja finansowa –  w związku z epidemią koronawirusa –  uległa  znacznemu pogorszeniu.  Jak czytamy w projekcie uchwały zwolnienie dotyczyłoby  działalności  związanych z organizacją targów, wystaw, konferencji, z wszelkimi formami kultury i rozrywki,  sportem i rekreacją,  z przygotowywaniem i podawaniem posiłków, z fryzjerstwem i zabiegami kosmetycznymi, z  prowadzonymi usługami hotelarskimi oraz usługami pilotów wycieczek i przewodników turystycznych.

Zwolnienie od płacenia podatku od nieruchomości od budynków i  gruntów dotyczyłoby okresu trzech miesięcy – kwietnia, maja i czerwca br.

Czy radni przychylą się do wniosku burmistrza?  Dowiemy się podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej.

- Reklama -
- Reklama -