niedziela, 14 kwietnia 2024
15.5 C
Swarzędz

Jest piąta zakażona osoba!

W czwartek, 30 kwietnia odnotowano – niestety - kolejny, piąty już przypadek zakażenia koronawirusem w naszej gminie. – Zakażona to kobieta, związana ze służbą zdrowia – wyjaśnia burmistrz M. Szkudlarek w najnowszym komunikacie. Swarzędzki bilans to łącznie 5 przypadków zakażenia i dwie wyzdrowiałe osoby. Z pięciu zakażonych, cztery to pracownicy służby zdrowia.

Zobacz także

- Reklama -

Minęło już pięć tygodni od potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w naszej gminie. W tym czasie (do 29 kwietnia) odnotowano kolejne 3 przypadki, czyli łącznie cztery osoby z naszego miasta i gminy zostały zakażone COVID-19, dwie już wyzdrowiały, a dwie kolejne nadal przebywają w izolacji domowej. Jak jednak wynika z najnowszego komunikatu burmistrza Mariana Szkudlarka, w czwartek, 30 kwietnia potwierdzono piąty przypadek koronawirusa w naszej gminie: – Niestety, w gminie Swarzędz wykryto kolejny, piąty już przypadek zakażenia koronawirusem. Osoba ta (zatrudniona w służbach medycznych) przebywa w szpitalu. Spośród pozostałych osób, które zachorowały z powodu koronawirusa, 2 już wyzdrowiały, a 2 przebywają w izolacji domowej – poinformował w czwartkowym komunikacie burmistrz. 

Jak wygląda sytuacja w powiecie poznańskim, czyli w Poznaniu i 17 gminach powiatu poznańskiego? Według stanu na 29 kwietnia wieczorem w Poznaniu odnotowano 62 zakażenia koronawirusem, a w gminach powiatu poznańskiego 55 przypadków (w tym 5 z naszej gminy). Niestety, w czwartek rano (30 kwietnia) potwierdzono zakażenie u kolejnych 9 osób z powiatu; na chwilę obecną nie wiemy, czy są to mieszkańcy Poznania, czy którejś z gmin powiatu poznańskiego.

Analizując dane statystyczne liczba zakażeń w całym województwie wielkopolskim niestety rośnie. Dotyczy to głównie powiatów: kaliskiego, krotoszyńskiego, gnieźnieńskiego i pleszewskiego. W ciągu zaledwie tygodnia liczba zakażonych w Wielkopolsce znacznie wzrosła (zachorowało już 1436 osób), natomiast liczba osób, które zmarły w Wielkopolsce zwiększyła się  w ciągu zaledwie tygodnia – z 68 osób do 86 osób. Tylko w czwartek rano, 30 kwietnia odnotowano w Wielkopolsce 21 nowych przypadków koronawirusa. Dotychczas w Wielkopolsce wyzdrowiało 248 osób. 

Swarzędz:

– Zakażonych – 5 osób

– Wyzdrowiało – 2 osoby

– Przebywających na kwarantannie –46 osób pod nadzorem policji 

– Kwarantanna z aplikacją „Kwarantanna domowa” – 14  osób  

Wielkopolska

stan na 30 kwietnia i  23 kwietnia

Zakażonych – 1436   osób  (tydzień temu  1164 osoby)

Zmarło –  86  osób   (tydzień temu 68 osób)

Wyzdrowiało:   248 osoby (tydzień temu 102 osoby) 

Polska: 

– Zakażonych – 12.781 osób  ( tydzień wcześniej 10.346   osób)

– Zmarło –  628 osób  (tydzień wcześniej 435 osób)

– Wyzdrowiało –  3236  osób (tydzień wcześniej  1740 osób) 

- Reklama -
- Reklama -