piątek, 1 grudnia 2023
-4.1 C
Swarzędz

Swarzędz nie otwiera na razie żłobka i przedszkoli!

Gmina Swarzędz nie uruchomi w przyszłym tygodniu żłobka „Maciuś” i przedszkoli. - Potrzebny jest nam czas na przeanalizowanie możliwości wznowienia tej formy opieki nad dziećmi – wyjaśnia burmistrz Marian Szkudlarek.

Zobacz także

- Reklama -

Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o zniesieniu kolejnych obostrzeń, dotyczących otwarcia od 4 maja galerii handlowych, hoteli, noclegowni, muzeów, czy bibliotek.  Od 6 maja rząd daje zielone światło dla przedszkoli i żłobków. Mogą zostać otwarte. To prowadzący te placówki (czyli np. gmina lub firma)  mają zadecydować czy wznawiają działalność i zapewniają opiekę dla dzieci osób pracujących.

 Jaką decyzję podejmą władze naszej gminy odnośnie otwarcia żłobka i publicznych przedszkoli?

 –  Poczucie odpowiedzialności nie pozwala mi w tej chwili na podjęcie takiej decyzji, wobec czego informuję, że w przyszłym tygodniku (po majowym weekendzie) placówki te w naszej gminie na pewno nie zostaną uruchomione. Potrzebny jest nam czas na przeanalizowanie możliwości wznowienia tej formy opieki nad dziećmi. Ewentualne otwarcie tych placówek poprzedzone musi być solidnymi przygotowaniami i licznymi zmianami, m.in. organizacyjnymi, tak aby zminimalizować ryzyko dla zdrowia dzieci i personelu – wyjaśnia w czwartkowym  komunikacie – burmistrz Marian Szkudlarek. 

- Reklama -
- Reklama -