środa, 24 lipca 2024
21.5 C
Swarzędz

Jest szósty przypadek zakażenia koronawirusem!

W poniedziałek, 4 maja odnotowano kolejny, szósty już przypadek zakażenia koronawirusem w naszej gminie. Swarzędzki bilans to łącznie 6 przypadków zakażenia i dwie wyzdrowiałe osoby. Trzy osoby przebywają w izolacji domowej, a jedna w szpitalu. Z sześciu zakażonych, cztery to pracownicy służby zdrowia.

Zobacz także

- Reklama -

Jak wynika z najnowszego komunikatu burmistrza Mariana Szkudlarka, w poniedziałek, 4 maja  potwierdzono szósty przypadek koronawirusa w naszej gminie. 

– Niestety, odnotowano u nas kolejny, szósty już przypadek zachorowania z powodu koronawirusa. 4 osoby spośród sześciorga zakażonych to pracownicy służby zdrowia. Spośród osób, które zachorowały z powodu koronawirusa, 1 przebywa w szpitalu, 3 przebywają w izolacji domowej, a 2 już wyzdrowiały – wyjaśnia burmistrz Marian Szkudlarek w specjalnym komunikacie.  

Obecnie  na terenie naszej gminy 54 osoby (22 adresy) objęte są kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 18 osób (17 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa”.

Według najnowszych danych na terenie powiatu poznańskiego (łącznie z miastem Poznań) rozpoznano dotychczas 157 przypadków zakażenia COVD-19. W tej liczbie jest 6 przypadków z gminy Swarzędz. W Wielkopolsce do dzisiaj potwierdzono 1529 przypadków, z czego 94 osoby zmarły, a 340 wyzdrowiało.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -