wtorek, 23 lipca 2024
21.7 C
Swarzędz

Kiedy Swarzędz otworzy przedszkola

Swarzędzkie przedszkola i żłobek Maciuś nie wznowią w przyszłym tygodniu swojej działalności. – Możliwy termin otwarcia placówek to 18 maja – deklaruje magistrat. Czy jednak tak się stanie?

Zobacz także

- Reklama -

Pod koniec kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o zniesieniu kolejnych obostrzeń.  Od 6 maja żłobki i przedszkola mogły zostać ponownie otwarte. To prowadzący te placówki (czyli np. gmina lub firma prywatna)  mieli zadecydować czy wznawiają działalność i zapewniają opiekę dla dzieci osób pracujących.  

W poprzednim tygodniu  burmistrz Marian Szkudlarek poinformował, że  po majowym weekendzie placówki te w naszej gminie na pewno nie zostaną uruchomione. – Potrzebny jest nam czas na przeanalizowanie możliwości wznowienia tej formy opieki nad dziećmi. Ewentualne otwarcie tych placówek poprzedzone musi być solidnymi przygotowaniami i licznymi zmianami, m.in. organizacyjnymi, tak aby zminimalizować ryzyko dla zdrowia dzieci i personelu –  podkreślał gospodarz Gminy. Jak się dowiedzieliśmy w ostatnich dniach trwały konsultacje UMiG i dyrektorów placówek z rodzicami dzieci. 

W czwartek, 7 maja  burmistrz Marian Szkudlarek poinformował, że w najbliższym tygodniu przedszkola i żłobek nadal będą zamknięte. 

W przyszłym tygodniu nie możemy jeszcze wznowić działalności tych placówek. Po konsultacjach z personelem oraz rodzicami (niewielu z nich zadeklarowało zamiar posyłania dzieci do przedszkoli) informuję, że możliwy termin wznowienia pracy przedszkoli i żłobków to 18 maja. Zajęcia będą mogły odbywać się w małych grupach, przy zachowaniu wszystkich wymogów sanitarnych – wyjaśnia gospodarz Gminy.

- Reklama -
- Reklama -