poniedziałek, 27 maja 2024
20 C
Swarzędz

Odszedł piłkarz Unii Swarzędz i Lecha Poznań

Nie żyje Walery Majerowicz, znany i popularny swarzędzki sportowiec, pasjonat piłki nożnej, zawodnik Unii Swarzędz, a także Lecha Poznań. Miał 88 lat.

Zobacz także

- Reklama -

W czwartek, 30 kwietnia środowisko sportowe w naszej gminie poniosło olbrzymią stratę. Odszedł znany i ceniony swarzędzki sportowiec, Walery Majerowicz, który nade wszystko ukochał piłkę nożną. Pan Walery przez wiele lat był zawodnikiem Unii Swarzędz, był też piłkarzem Olimpii Poznań i Lecha Poznań. Miał 88 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w minioną środę, 6 maja. Swarzędzki sportowiec spoczął na cmentarzu przy kościele pw św. Marcina w Swarzędzu.

Wspomnienie

30 kwietnia 2020 r. zmarł  jeden z najstarszych zawodników Unii Swarzędz, pan Walery Majerowicz, urodzony 26 lipca 1932 r. Był on w przeszłości zawodnikiem sekcji piłki nożnej. Pan Walery grał w naszym zespole w latach 1948-1963. W międzyczasie, w trakcie służby wojskowej w latach 1952-1954 grał w GWKS (późniejszej Olimpii) Poznań, a w latach 1956-1958 był zawodnikiem Lecha Poznań.

Pan Walery był członkiem Koła Przyjaciół i Sympatyków Klubu Unia Swarzędz – „Unia 100”, ale z uwagi na warunki zdrowotne nie brał udziału w naszych spotkaniach. Kilkakrotnie członkowie zarządu naszego Koła byli w odwiedzinach u Państwa Urszuli i Walerego Majerowiczów. Zawsze byliśmy bardzo miło przyjmowani. Pan Walery bardzo interesował się naszą działalnością. Ogólnie interesował się sportem. Nie odpuszczał relacji sportowych w telewizji. Można powiedzieć, że ze sportem „był na bieżąco”.

Zaledwie 5 dni wcześniej małżonkowie Majerowiczowie obchodzili uroczystość 50 rocznicy ślubu. My, członkowie Koła Unia 100, podczas ostatniej wizyty zostaliśmy zaproszeni na tę uroczystość. Jednak z uwagi na panującą chorobę nie braliśmy bezpośrednio udziału w świętowaniu, poprzestając tylko na przesłaniu kwiatów i życzeń. Jednocześnie przyrzekliśmy sobie, że odwiedzimy Jubilatów po ustaniu choroby. Niestety, Pana Walerego nie dane nam już będzie odwiedzić. Pożegnaliśmy Go  w minioną środę, 6 maja na cmentarzu przy parafii św. Marcina Biskupa w Swarzędzu, gdzie spoczął na wieki.

Czyżby data 6 maja nie była przypadkowa? W dniu 6 maja 1957 r., ukazujący się w Poznaniu „Ekspress Sportowy”, zamieścił relację z meczu Lecha Poznań z Wartą Poznań, w którym to meczu Pan Walery strzelił zwycięskiego gola dla Lecha Poznań.

Żegnamy Cię Panie Walery.
W imieniu członków Koła Unia 100
Eugeniusz Dobiński

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -