wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

Swarzędz wśród gmin z największą liczbą zakażonych

Swarzędz z ośmioma zakażonymi COVID-19 mieszkańcami zajmuje 3 miejsce wśród gmin Powiatu Poznańskiego. Więcej przypadków koronawirusa odnotowano tylko gminach: Mosina (15) i Stęszew (14). Ośmiu zakażonych – podobnie jak w Swarzędzu – odnotowano także w Czerwonaku. Cztery gminy: Dopiewo, Kleszczewo, Murowana Goślina i Suchy Las nie mają potwierdzonego ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem na swoim terenie.

Zobacz także

- Reklama -

Według najnowszych informacji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej (stan na 8 maja), w Powiecie Poznańskim odnotowano łącznie 177 potwierdzonych zachorowań na COVID-19,  z czego w samym Poznaniu – 108 zakażeń, a w gminach Powiatu Poznańskiego – 69 zakażeń.

Ze 177 przypadków mamy już 86 ozdrowieńców (44 osoby w Poznaniu i 42 w gminach Powiatu Poznańskiego, w tym trzy osoby w Swarzędzu).  Nadal choruje 89 osób (64 w Poznaniu i 25 w gminach Powiatu, w tym 5 w naszej gminie).  W Powiecie Poznańskim zmarły – niestety – dwie osoby zakażone koronawirusem  (57 – latka z gminy Mosina, która jest pierwszą ofiarą koronawirusa w Polsce i 36 – latek z gminy Kórnik).  W samym Poznaniu nie odnotowano dotychczas zgonu.

 Wśród 17 gmin Powiatu najwięcej zakażeń stwierdzono w gminie Mosina (tam zachorowało 15 osób, 1 zmarła, pozostali już wyzdrowieli), w Stęszewie (14 zakażeń, 4 osoby wyzdrowiały), w Czerwonaku (8 chorych, 5 już wyzdrowiało), w Swarzędzu (8 zakażonych, 3 osoby wyzdrowiały, reszta nadal choruje) oraz w Kórniku (7 zakażonych, 1 osoba zmarła, 5 wyzdrowiało). W 4 gminach Powiatu (Dopiewo, Kleszczewo, Murowana Goślina i Suchy Las), do tej pory nie potwierdzono żadnego zakażenia koronawirusem wśród tamtejszych mieszkańców. Skąd tak duża liczba zachorowań w naszej gminie? Nie jest tajemnicą, że połowa zakażonych mieszkańców naszej gminy to osoby związane ze służbą zdrowia,  będące pracownikami  pobliskiego Szpitala przy Szwajcarskiej, który stał się tzw. Szpitalem Jednoimiennym i gdzie trafiają osoby zakażone Covid – 19 z całej Wielkopolski.

- Reklama -
- Reklama -