Mamy mniej zakażonych

Nie dziewięciu zakażonych, a ośmiu mieszkańców naszej gminy zachorowało od początku epidemii na koronawirusa. Jedna z osób została przez poznański Sanepid błędnie przypisana do Swarzędza.

W minionym tygodniu informowaliśmy o kolejnych trzech zakażeniach wśród mieszkańców naszej gminy. Okazuje się jednak, że dziewiąta zakażona osoba, została błędnie przypisana przez służby epidemiologiczne do naszej gminy. Po weryfikacji okazało się, że od początku epidemii do 21 maja liczba zakażonych mieszkańców naszej gminy wynosi więc 8 osób, a nie 9 osób.

W świetle najnowszych informacji, w powiecie poznańskim odnotowano łącznie  204  potwierdzone zachorowania na COVID-19,  z czego w samym Poznaniu – 124 zakażenia, w gminach powiatu poznańskiego – 80 zakażeń.

Z  tych 204 przypadków mamy już 111 ozdrowieńców (w tym czworo w gminie Swarzędz), nadal choruje 80 osób  (w tym 4 w naszej gminie).

W poznańskim szpitalu im. Strusia przy ul. Szwajcarskiej jest obecnie hospitalizowanych 11 osób z powiatu poznańskiego: z czego 9 to mieszkańcy  Poznania, a dwie z gmin Powiatu (w tym jedna ze Swarzędza).

Do tej pory z powiatu poznańskiego  zmarło 5 osób: trzy z Poznania, jedna z gminy Mosina i jedna z Kórnika.

Gminy z największą liczbą zakażeń  w naszym powiecie to Mosina – 15 osób (1 osoba zmarła), Stęszew – 15, Czerwonak – 11, Swarzędz – 8,  Kórnik – 8 (1 osoba zmarła), Komorniki – 7.  Już tylko dwie gminy:  Kleszczewo i Murowana Goślina nadal nie odnotowały żadnego przypadku koronawirusa.

- Reklama -