niedziela, 16 czerwca 2024
23.3 C
Swarzędz

Do Sądu za psią kupę!

W minioną środę, swarzędzcy strażnicy miejscy skierowali do Sądu wniosek o ukaranie mieszkanki, która notorycznie uchyla się od sprzątania odchodów po swoim psie. – Mieszkanka już wcześniej była pouczana i karana mandatem, co nie przyniosło efektu – podkreśla Piotr Kubczak, komendant Straży Miejskiej w Swarzędzu.

Zobacz także

- Reklama -

W środę, 27 maja funkcjonariusze Straży Miejskiej skierowali do Sądu wniosek u ukaranie jednej z mieszkanek. – Kobietanotorycznie nie sprzątała odchodów po swoim psie, pomimo tego, że wcześniej była już za to pouczana i karana mandatem – wyjaśnia Piotr Kubczak, szef swarzędzkiej SM, który przypomina, że zgodnie z przepisami każdy, kto wychodzi na spacer z psem, ale także innym zwierzęciem ma obowiązek sprzątać po nim odchody pozostawione na terenach przeznaczonych do użytku publicznego (chodnikach, jezdniach, placach, zieleńcach itp.).

Obowiązek ten nie dotyczy wyłącznie osób niewidomych, korzystających z psów – przewodników oraz o znacznym stopniu niepełnosprawności. Odchody można wrzucać do ulicznych koszy na odpady.
Za niestosowanie się do tych przepisów można zapłacić mandat do 500 zł, można być także ukaranym przez sąd dużo wyższą karą.

- Reklama -
- Reklama -