czwartek, 23 maja 2024
17.1 C
Swarzędz

Rodzice zostawili dzieci w domach

Tylko 44 dzieci klas I-III pojawiło się w miniony poniedziałek w dziesięciu swarzędzkich podstawówkach. Najwięcej rodziców wysłało swoje pociechy do SP nr 3 – tu przyszła dziesiątka dzieci, natomiast w „Dwójce” przy Polnej nie pojawił się żaden uczeń.

Zobacz także

- Reklama -

Swarzędzkie przedszkola wznowiły swoją działalność 18 maja, a tydzień później, w poniedziałek 25 maja, swoje podwoje dla uczniów klas I-III po ponad 2 – miesięcznej przerwie –  otworzyło dziesięć szkół podstawowych z terenu naszego miasta i gminy.  Okazało się –  zgodnie z przewidywaniami – że większość rodziców postanowiła na razie zatrzymać dzieci w domach. Frekwencja w miniony poniedziałek,  zarówno w przedszkolach – prowadzonych przez Gminę – oraz  dziesięciu szkołach była bardzo niska. W przedszkolach pojawiło się  w sumie 58 maluchów, w szkołach podstawowych na terenie miasta i gminy zaledwie 44 uczniów. Najwięcej dzieci – bo dziesięcioro – przyprowadzono do Szkoły Podstawowej nr 3 na os. Czwartaków.  W „czwórce” na os. Kościuszkowców oraz w SP nr 1 w Zalasewie było tylko po jednym uczniów, a w „Dwójce” przy ul. Polnej nie pojawiło się żadne dziecko.

Liczba dzieci w szkołach podstawowych:

25 V br (dane UMiG).

SP nr 1 – 4 uczniów, SP nr 2 – 0 uczniów, SP nr 3 – 10 uczniów, SP nr 4 – 1 uczeń, SP nr 5 – 5 uczniów, SP w Kobylnicy – 4 uczniów, SP w Paczkowie – 9 uczniów, SP w Wierzonce – 2 uczniów, SP nr 1 w Zalasewie – 1 uczeń, SP nr 2 w Zalasewie – 8 uczniów.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -