poniedziałek, 27 maja 2024
21 C
Swarzędz

Rafał Trzaskowski odwiedził Swarzędz

W minioną sobotę prezydent Warszawy, kandydat Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP, Rafał Trzaskowski odwiedził naszą gminę. O branży stolarskiej rozmawiał z cechmistrzem Piotrem Kasprzakiem, zwiedzając jego - wielopokoleniowy - warsztat stolarski, a także Centrum Meblowe przy ul. Wrzesińskiej.

Zobacz także

- Reklama -

Z okazji jubileuszu 30 – lecia samorządu terytorialnego, prezydent Warszawy, a jednocześnie kandydat na Prezydenta RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski od piątku – na zaproszenie Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego – wizytuje aglomerację poznańską.

W sobotę, z roboczą wizytą Rafał Trzaskowski  przybył do naszej gminy. Towarzyszył mu m.in. starosta Jan Grabkowski, była poseł z naszej gminy Bożena Szydłowska, a także członkowie miejscowej Platformy Obywatelskiej z jej przewodniczącym Wojciechem Kmieciakiem.

W warsztacie stolarskim Piotra Kasprzaka, cechmistrza Cechu Stolarzy, prezydent Warszawy rozmawiał o branży stolarskiej i  obecnych problemach środowiska rzemieślniczego, po czym odwiedził  Pawilon Meblowy przy Wrzesińskiej.

Wizyta spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów – także ogólnopolskich. Nie brakowało też spontanicznych rozmów z mieszkańcami i wspólnego zdjęcia przed siedzibą swarzędzkiego Cechu Stolarzy. Rafał Trzaskowski ma jeszcze dzisiaj w Poznaniu wygłosić ważne przemówienie.

Przypomnijmy, że  Prezydent Warszawy – z po rezygnacji Małgorzaty Kidawy – Błońskiej z kandydowania na najważniejszy urząd w państwie – został kandydatem Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP. W chwili obecnej, mimo, że termin wyborów nie został jeszcze ostatecznie ustalony  (prawdopodobnie odbędą się 28 czerwca), Rafał Trzaskowski w sondażach zajmuje II miejsce, goniąc Prezydenta Andrzeja Dudę – kandydata Zjednoczonej Prawicy.   Wiele wskazuje, że obaj panowie spotkają się w II turze wyborczej.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -