piątek, 21 czerwca 2024
17.5 C
Swarzędz

Swarzędz z szóstym ozdrowieńcem

Wyzdrowiała kolejna, szósta już osoba – z naszej gminy - zakażona koronawirusem. Tym samym, spośród 9 mieszkańców, którzy do tej pory zachorowali na COV – SARS 2, sześcioro już wyzdrowiało, a trzy osoby (tzw. przypadki aktywne) przebywają w izolacji.

Zobacz także

- Reklama -

Od początku pandemii koronawirusa do chwili obecnej w naszej gminie zachorowało łącznie dziewięcioro mieszkańców. O dziewiątym  przypadku poinformowano w piątek; z kolei dzień później, w minioną sobotę Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna zamieściła informację o kolejnym, szóstym  ozdrowieńcu z naszej gminy. Łącznie z dziewiątki zakażonych, wyzdrowiało już sześć osób, a trzy chore osoby przebywają w izolacji.

W świetle najnowszych informacji, w powiecie poznańskim odnotowano łącznie  218 potwierdzonych zachorowań na COVID-19,  z czego w samym Poznaniu – 134 zakażenia, a w gminach powiatu poznańskiego – 84 zakażenia.

Z   218 przypadków mamy już 158 ozdrowieńców (w tym sześcioro w gminie Swarzędz), nadal chorują 53 osoby (w tym 3 w naszej gminie). W poznańskim szpitalu im. Strusia przy ul. Szwajcarskiej jest obecnie hospitalizowanych 12 osób z powiatu poznańskiego: z czego 9 to mieszkańcy  Poznania, a trzy z Czerwonaka.

- Reklama -
- Reklama -