poniedziałek, 20 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Od 1 czerwca letni rozkład jazdy

Autobusy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej nie będą już jeździć w dni robocze na podstawie sobotniego rozkładu jazdy. Od 1 czerwca będą kursować według letniego rozkładu jazdy.

Zobacz także

- Reklama -

Od dzisiaj zmieniają się zasady funkcjonowania Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. – Od 1 czerwca –  na okres trzech miesięcy – zostanie wprowadzony tzw. „letni” rozkład jazdy autobusów z jednoczesną rezygnacją z funkcjonowania naszej komunikacji autobusowej w dni robocze, na podstawie sobotniego rozkładu jazdy – wyjaśnia swarzędzki magistrat.  Co to oznacza? Od 1 czerwca powrócą kursy na liniach 406 i 497, a częstotliwość na pozostałych liniach się zwiększy.  Przestanie natomiast  kursować wprowadzona tymczasowo linia A6.

Nie będą również realizowane pojedyncze kursy na liniach 484, 499 i 492 wprowadzane w okresie nauki szkolnej.  Jednocześnie urzędnicy przypominają o konieczności stosowania się przez pasażerów do zaleceń wprowadzonych w związku z profilaktyką antywirusową.  

– Nadal obowiązują limity pasażerów w autobusach, konieczność zachowania odstępu oraz zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, w tym w autobusach. Nie zostanie na razie przywrócona sprzedaż biletów przez kierowców, a w autobusach nadal pozostanie wydzielona z użytkowania strefa za kabiną kierowcy – wyjaśnia Mariusz Szrajbrowski, kierownik Referatu Nadzoru Właścicielskiego  i Transportu w swarzędzkim  UMiG.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -