wtorek, 23 lipca 2024
16.5 C
Swarzędz

Wyzdrowiała kolejna osoba!

Wyzdrowiała kolejna osoba – z naszej gminy - zakażona koronawirusem. Tym samym, spośród 9 mieszkańców, którzy do tej pory zachorowali na COV – SARS 2, siedmioro już wyzdrowiało, a dwie osoby (tzw. przypadki aktywne) przebywają nadal w izolacji.

Zobacz także

- Reklama -

Od początku pandemii koronawirusa do chwili obecnej w naszej gminie zachorowało łącznie dziewięcioro mieszkańców. O dziewiątym  przypadku poinformowano w ostatni piątek; z kolei dzień później, w minioną sobotę Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna zamieściła informację o kolejnym, szóstym  ozdrowieńcu z naszej gminy, a we wtorek o siódmej osobie.  Łącznie z dziewiątki zakażonych, wyzdrowiało już siedem osób, a dwie chore osoby przebywają w izolacji.

W świetle najnowszych informacji, w powiecie poznańskim odnotowano łącznie  223 potwierdzone zachorowania na COVID-19,  z czego w samym Poznaniu – 139 zakażeń, a w gminach powiatu poznańskiego – 84 zakażenia.

Z   223 przypadków wyzdrowiało już 170 osób (w tym siedmioro w gminie Swarzędz), nadal choruje 47 osób (w tym 2 w naszej gminie). W poznańskim szpitalu im. Strusia przy ul. Szwajcarskiej jest obecnie hospitalizowanych 14 osób z powiatu poznańskiego: z czego 12 to mieszkańcy  Poznania, a dwie z Czerwonaka.

Najwięcej do tej pory przypadków koronawirusa wśród gmin Powiatu Poznańskiego odnotowano w Mosinie – 16 (w tym 1 osoba zmarła), w Stęszewie – 15, w Czerwonaku 13, w Swarzędzu – 9, w Kórniku – 8, a w Komornikach – 7.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -