poniedziałek, 27 maja 2024
21 C
Swarzędz

Swarzędzanin rektorem Politechniki Poznańskiej

Mieszkający w naszej gminie prof.dr.hab. Teofil Jesionowski został nowym Rektorem Politechniki Poznańskiej. Szefowanie największej w Wielkopolsce uczelni technicznej rozpocznie 1 września.

Zobacz także

- Reklama -

Prof. dr hab. Teofil Jesionowski, prorektor ds. edukacji ustawicznej Politechniki Poznańskiej, został  nowym rektorem poznańskiej uczelni. W wyborach pokonał dwóch konkurentów, zyskując w głosowaniu 80 z 99  głosów elektorów. Fotel rektora na 4 – letnią kadencję obejmie 1 września.

Nowy rektor związany jest z poznańską Politechniką od lat 90-tych, kiedy  ukończył studia na kierunku technologia chemiczna. W 1999 roku obronił pracę doktorską, a w 2013 uzyskał tytuł profesora nauk chemicznych. W latach 2016-2020 był prorektorem ds. edukacji ustawicznej kadencji 2016–2020 na Politechnice Poznańskiej, jest także członkiem korespondentem Polskiej Akademii Nauk.

Prywatnie prof. Teofil Jesionowski jest mieszkańcem naszej gminy. – Będąc aktualnie mieszkańcem gminy Swarzędz (mimo stałego zameldowania w Poznaniu), deklaruję umacnianie relacji z Politechniką Poznańską – podkreśla nowy rektor Politechniki Poznańskiej.

Jak prof. Jesionowski przyjął wybór? – Objęcie zaszczytnej funkcji i godności rektora Politechniki Poznańskiej w kadencji 2020-2024 jest wyrazem olbrzymiego zaufania Społeczności Akademickiej PP. Dziękując za wyraz ogromnego poparcia zdaję sobie sprawę jak trudne i odpowiedzialne zadania przede mną. Niewątpliwie współpracując i budując silne relacje z naszą Alma Mater będziemy tworzyć dobro i lepszą przyszłość. Dumą naszej Politechniki są jej Studenci, Pracownicy i Absolwenci – dodaje prof. Teofil Jesionowski.

Gratulujemy zaszczytnej funkcji!

- Reklama -
- Reklama -