Wyzdrowiała ósma osoba!

Wyzdrowiała kolejna osoba – z naszej gminy - zakażona koronawirusem. Tym samym, spośród 10 mieszkańców, którzy do tej pory zachorowali na COV – SARS 2, ośmioro już wyzdrowiało, a dwie osoby (tzw. przypadki aktywne) przebywają nadal w izolacji.

Od początku pandemii koronawirusa do chwili obecnej w naszej gminie zachorowało łącznie dziesięcioro mieszkańców. Łącznie z dziesiątki zakażonych, wyzdrowiało już osiem osób, a dwie zakażone jeszcze osoby przebywają w izolacji.

W świetle najnowszych informacji, w powiecie poznańskim odnotowano łącznie 235 potwierdzonych zachorowań na COVID-19,  z czego w samym Poznaniu – 147 zakażeń, a w gminach powiatu poznańskiego – 88 zakażeń ( w tym 10 w naszej gminie.

Z 235 przypadków wyzdrowiało już 187 osób (w tym ośmioro w gminie Swarzędz), nadal chorują 32 osoby (w tym 2 w naszej gminie). W poznańskim szpitalu im. Strusia przy ul. Szwajcarskiej jest obecnie hospitalizowanych 9 osób z powiatu poznańskiego: z czego 7 to mieszkańcy  Poznania, a dwie z Czerwonaka.

Najwięcej do tej pory przypadków koronawirusa wśród gmin Powiatu Poznańskiego odnotowano w Mosinie – 16 (w tym 1 osoba zmarła), w Stęszewie – 15, w Czerwonaku 13, w Swarzędzu – 10, w Kórniku – 8, a w Komornikach – 8.

- Reklama -