Swarzędz z dziewiątym ozdrowieńcem!

Wyzdrowiała kolejna, dziewiąta już osoba – z naszej gminy - zakażona koronawirusem. Tym samym, spośród 10. mieszkańców, którzy do tej pory zachorowali na COV – SARS 2, dziewięcioro już wyzdrowiało, a jednak osoba przebywa w izolacji.

Od początku pandemii koronawirusa do chwili obecnej w naszej gminie zachorowało łącznie dziesięcioro mieszkańców. W tym tygodniu wyzdrowiały kolejne dwie osoby, zakażone koronawirusem;  obecnie w naszej gminie pozostaje już tylko jedna osoba, która jest tzw. aktywnym przypadkiem i ma dodatni wynik testu.

W świetle najnowszych informacji, w powiecie poznańskim odnotowano łącznie  240 potwierdzonych zachorowań na COVID-19,  z czego w samym Poznaniu – 150 zakażeń, a w gminach powiatu poznańskiego – 90 zakażeń.

Z   240 przypadków wyzdrowiało już 195 osób (w tym dziewięcioro w gminie Swarzędz), nadal choruje 36 osób,  z czego 26 to poznaniacy, a 10 to mieszkańcy Powiatu Poznańskiego (po 2 osoby chorują w Czerwonaku i Luboniu, po 1 w Komornikach,  w Kórniku,  w Mosinie,  w Stęszewie,  w Tarnowie Podgórnym oraz  w naszej gminie) . W poznańskim szpitalu im. Strusia przy ul. Szwajcarskiej jest obecnie hospitalizowanych 8 osób z powiatu poznańskiego: z czego 5 to mieszkańcy  Poznania, 2 z Czerwonaka i 1 z Tarnowa Podgórnego.

- Reklama -