niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Do 23 czerwca można dopisać się do spisu wyborców

Tylko tydzień pozostał osobom, które chcą się dopisać do spisu wyborców w naszej gminie. Wnioski należy złożyć najpóźniej do 23 czerwca w Wydziale Spraw Obywatelskich UMiG przy ul. Poznańskiej, lub drogą elektroniczną (poprzez ePUAP lub bankowość elektroniczną).

Zobacz także

- Reklama -

Do wyborów pozostały niecałe dwa tygodnie. Osoby, które chcą się dopisać do spisu wyborców w naszej gminie mają coraz mniej czasu na załatwienie formalności: termin upływa bowiem 23 czerwca.

Co należy zrobić, aby znaleźć się w spisie wyborców w naszej gminie?

Do spisu wyborców można dopisać się najpóźniej do  23 czerwca, składając wniosek w Urzędzie Miasta i Gminy w Swarzędzu, Wydział Spraw Obywatelskich, ul. Poznańska 25 oraz elektronicznie poprzez dostęp do profilu zaufanego na platformie ePUAP lub w bankowość elektronicznej.

Jeżeli odbędzie się II tura wyborów wniosek można złożyć w terminie od 29 czerwca do 7 lipca.

Uwaga: Osoby, które dopisały się przed I turą nie muszą robić tego ponownie. Dopisanie jest skuteczne przy obu turach. 

Dopisanie do spisu wyborców jest wpisem jednorazowym do najbliższych wyborów Prezydenta RP.

- Reklama -
- Reklama -